Pořizujete si bazén? Pak je třeba si uvědomit, že koupě samotné „nádoby“ nebude zdaleka jedinou investicí. Aby si voda zachovala svou kvalitu, čistotu a svěžest, bude potřeba pořídit také příslušnou chemii a příslušenství pro ni. Co všechno je tedy nutné pořídit?

Úplným základem je bazénová chemie. Nikomu se přece nebude chtít do špinavé, zeleně či hnědě zabarvené vody. Tady je třeba zmínit hlavně udržování správného pH vody, které se ideálně pohybuje v rozmezí 7,2 – 7,6. Tuto hodnotu je třeba přeměřovat alespoň jednou týdně, v případě jejího kolísání ji upravit pomocí přípravků k tomu určených. Tomu poslouží buď levnější kapičkové testery nebo praktičtější testovací proužky.

water-jet-3611518_960_720

Další nutností je vodu připravit na sezónu přidáním chlóru do ní. Tím se voda pročistí, vydenzifikuje a čistá vydrží. Tedy pokud budeme chlorové přípravky průběžně dodávat. Chlor lze přidávat v tekuté, prašné či tabletové formě. Tablety lze sehnat také v kombinaci 3 nebo 5v1, kdy pro měkkou vodu postačí trojkombinace, pro tvrdší raději silnější forma.

minimal-5000883_960_720

To bude z chemie pro začátek vše. Další přípravky jako sůl, rozjasňovač nebo bromové tablety lze zařadit později podle aktuální potřeby. Další investicí bude příslušenství k bazénu. K těm nutným patří plováky, do nichž se vloží tablety bazénové chemie, kde se průběžně rozpouští. Do základního vybavení dále patří bazénový teploměr, síťky na nečistoty a také čističe na stěny a dno bazénu. Tomuto účelu poslouží vysavače ruční, poloautomatické či plnoautomatické, pro začátek si ale vystačíte s kartáči s teleskopickou tyčí. Vysavače se připojují prostřednictvím bazénové hadice k filtru, který patří mezi naprostý základ pro čistotu bazénu.

Ze základního vybavení je tento výčet počátečních investic úplný. Samozřejmě můžeme sehnat i další doplňkové přístroje a vybavení, jako je solární vyhřívání, vanička na oplach nohou či třeba venkovní sprchu.

Written by