Řezaná nebo v květináči?
V každém květinářství naleznete dva druhy květin – řezané či vázané nebo v květináči. Záleží na preferencích každého zákazníka, kterou pro ženu koupí. Největší nevýhodou řezaných květin patří především malá výdrž a zpravidla vyšší cena, která na cenovce není pouze u velkých pugetů, ale také u těch menších míchaných kytic s pár dekoracemi. V jednoduchosti je síla, tak se rozhodně nebojte koupit i jen jednu růži s trochou zeleně, pokud máte k dispozici málo peněz. Na dárek se nemá hledět podle hodnoty, ale podle toho, že si dárce sám od sebe vzpomněl.
modré květinky.jpg
V poslední době, kdy se v každém květinářství a hypermarketu objevilo plno barev exotických orchidejí, začaly prodeje za rostliny v květináči rychle stoupat. Oblíbenost podporuje kromě celkem nenáročné péče také poměrně snižující se cena. Orchidej s dvěma nebo dokonce třemi stonky můžete sehnat za 200 Kč. Výdrž je samozřejmě největší výhodou rostlin v květináči a jejich životnost prodloužíme výměnou květináče za větší, vyhověním podmínek vystavování slunci nebo stínu a přiměřeným zaléváním.
kytice růží na lavici.jpg
Slunečnice dlouho vydrží, růže nikdy nezklame
Ne nadarmo získala slunečnice své jméno, asi každý ví, že ve dne otáčí květ za sluncem, které potřebuje opravdu po celý den, při jeho západu naopak svoji hlavu sklopí směrem k zemi. Jelikož vydrží směrem ke slunci celý den, nepotřebují ani tolik vody, ve váze vám budou dělat radost déle než ostatní květiny.
Růže, , stálice mezi květinami představuje jistotu. Každá žena ráda dostává květiny, růže obzvlášť. Červená znamená lásku, tento význam znají všechny ženy, a tudíž jsou tímto dárkem potěšeny. Nikoho proto ani nepředstaví, že právě růže vydělávají květinářstvím nejvíce. Díky šetrným technologiím máme možnost koupit téměř jakoukoli barvu růže – modrou, černou i duhovou.
slunečnicové pole.jpg
Pokojové rostliny jako čističky vzduchu
Zelené rostliny nejsou na první pohled přímo oku lahodící, právě eliminace krásy skvěle zastoupí užitečnost. Z všudypřítomného nalakovaného nábytku v bytě a z koberců na zemi pohltí nečistoty přírodní čističky vzduchu. Vyčistí vzduch také od tabákové kouře či těžkých plynů, které ubližují našemu zdraví. Mezi nejúčinnější patří hlavně fíkus, kapradiny, zelence nebo vánoční hvězda, která stojí každé Vánoce na většině stolech v českých rodinách.

Written by