Sport je pro spoustu lidí už součást života. Hodně dětí se ho naučí milovat už od mala na základní škole, což je jedině dobře. je již zcela normální a často neodmyslitelný. Nyní si už můžeme představit našich TOP 5 nejoblíbenějších sportů na celém světě.
míč na stadionu.jpg
1. Kopaná-Též nazývaná jako fotbal je nejoblíbenější hrou světa. Myslím, že mezi námi není nikdo, kdo by neznal fenomén jménem fotbal. Jedná se o hru původem z Jižní Ameriky, konkrétně z Brazílie. Cílem hry je dostat míč do branky soupeře jen za pomocí nohou. Mají na to 90 minut a v jednom týmu může být 10 hráčů v poli a 1 brankář. Jedná se o hru oblíbenou na všech kontinentech.
2. Kriket-V Evropě nepříliš oblíbená hra, ovšem v Asii a Austrálii se jedná o velmi uznávaný sport. Jedná se o kolektivní pálkovou hru, kde v jednom týmu nastupuje 12 hráčů. Nadhazovač hází míček směrem k pálkaři a ten má za úkol ho odpálit.
závody cyklistů.jpg
3. Lední hokej-Pro Čechy velmi známý a oblíbený sport, nejvíce rozsáhlý v Americe a Evropě. Mezi nejznámější hokejovou soutěž patří Kanadsko-Americká NHL. Cílem hry je dát co nejvíce gólů během zápasu, který se dělí na třetiny po dvaceti minutách. Hraje se s bruslemi a hokejkami. Samozřejmě nesmíme zapomenout dodat, že se hraje na ledě.
4. Tenis-Oblíbený sport v Evropě, Asii i Americe. Cíl hry je jednoduchý, pomocí rakety odpálit tenisový míček na druhou stranu přes síť. Vyhráváte ten, kdo získá jako první daný počet setů. Hraje se buď dvouhra (1 proti 1) nebo čtyřhra (2 proti 2). Mezi největší tenisovou akci na světě patří Wimbledon, který se hraje v Anglii.
vlna surfař.jpg
5. Volejbal-Jedná se celosvětově oblíbený sport. Hraje se nafouknutým míčem a cílem hry je získat daný počet setů. Vždy hrají 2 družstva (každé po 6 hráčích), která se snaží odpálit míč do hřiště soupeře přes vysoce natuženou síť tak, aby míč nestihli zachytit před dopadem na zem.

Written by