Co si budeme vykládat. Banky jsou tu již nějaký ten pátek a pěkně se nám tu uhnízdily. Dlouho byly jedinou možností, jak se slušný člověk mohl dostat k pěkným penězům rychle. Banky se tak nebály nasadit velké úroky a pořádné represe na každého dlužníka. Jenomže finanční trh se od dob Marie Terezie rozrostl a už to není jenom o bankách. Nebankovní společnosti, které poskytují možná ještě lepší úvěry, které jsou stejně bezpečné, ne-li přímo lepší, jsou více než záležitostí denního pořádku. Je dnes již normální, pokud vaše banka neposkytne úvěr, jít za nějakou takovou společností, která má oproti bance řadu výhod.
půjčka na bydlení

a) Příznivější podmínky
Protože je zde nějaká dravá konkurence, banky se snaží zajistit svým klientům co možná nejlepší servis a pohodlí. Nikdy se nestane to, že byste se snad museli spokojit s něčím, co mám, nevyhovuje. Jednoduše přesedláte na jiného koně a je to. Pro tyto společnosti je nutný zisk, pokud si zařídíte své věci tak, že jim ten zisk dáte, i když si trochu počkají, tak jim to vůbec nevadí.
držet bankovky

b) Široký výběr
Není to jenom jejich široký výběr, ale také je dobré to, že je tu malá pravděpodobnost, že by vám nějaká taková společnost nepůjčila. Pokud se potýkáte s finančními problémy nebo jenom potřebujete nějakou tu finanční injekci do začátku, můžete sice pohořet u tradiční banky, zato tyhle společnosti po vás skočí jako tygr po oběti, protože se jim mnohokrát oplatilo vsadit na toho správného koně. Je to jenom chyba bank, že odmítají ty nejlepší klienty. Ti se poté porozhlédnout po jiné možnosti. Banky si to začaly uvědomovat a sice nabízejí podmínky trochu lepší, stále je to nesrovnatelné, například v úroku, kterého se vám dostane u nebankovní společnosti. Proto je to výhodné hlavně pro vás, protože nejen ušetříte, ale ještě ty peníze vůbec dostanete. A to je to hlavní.

Written by