Toužíte se stát alespoň na chvíli zahradníky a chtěli byste si sami vypěstovat nějakou zeleninu nebo ovoce? Že nemáte zahradu? Nesmutněte. Na malém balkonu, terase, ale dokonce i na okenním parapetu, můžete nějakou zeleninu nebo ovoce úspěšně pěstovat. Nepočítejte s nějakými obřími výnosy, ale pár kousků svého bio ovoce nebo zeleniny, si pro radost určitě vypěstovat dokážete.
mini skleník
Zaměřte se na všechny druhy mini rostlin. Cherry rajčátka nebo mini papričky jsou takovou nejznámější klasikou .
Nemusíte si dělat obavy s tím, v jaké nádobě budete rostliny pěstovat. Využít můžete téměř vše. Od klasických květináčů po staré nádobí, košíky až po jutové pytle.
mini rajčata

Co tedy zasadit?
Jestli chcete vyzkoušet něco netradičního, zkuste si vypěstovat špenát. Na vylepšení pomazánky nebo do polévky, vám množství vypěstované v truhlíku stačit nejspíš bude. Má mnoho minerálních látek a vitamínu C, bude tedy pro vaše zdraví prospěšný.
Špenát není na pěstování nijak náročný. Dopřejete-li mu dostatečnou závlahu a občasné přihnojení, určitě vám dobře poroste. Ideální bude, pokud ho zasadíte do samo zavlažovacího truhlíku.
Jestli chcete pěstovat něco netradičního, určitě vyzkoušejte Pepino gold. Budete mít nejen čerstvé plody, ale váš okenní parapet, balkon nebo terasu budou zdobit nevšední plody.
Pepino gold je vytrvalá bylina vysoká 30-50 centimetrů. Můžete ji bez obav pěstovat ve větším květináči. Umístěte rostlinu na slunné stanoviště, dopřejte jí vydatnou zálivku a výživnou půdu. Rostlina se vám odmění žluto oranžovými plody s fialovými pruhy. Plody jsou velmi chutné. Možná vám připomenou chuť melounu. Jsou velmi sladké a šťavnaté. Nejlépe chutnají syrové, ale dá se z nich připravit i výborná marmeláda.
V žádné kuchyni by, ale neměli chybět vypěstované čerstvé bylinky.

Written by