Antistres
Maca peruánská se řadí k adaptogenním rostlinkám, které se nasazují v boji proti stresu. Při stresových situacích dochází k tomu, že se do krve uvolňuje příliš mnoho stresových hormonů, tedy zejména kortizolu a adrenalinu, tím se přetěžují zejména nadledvinky a organismus permanentně funguje v napjatém módu situace „bojuj nebo uteč“. Lidské tělo však nebylo na takový životní styl konstruováno, a pokud to takto trvá příliš dlouho (měsíce až roky), přichází kolaps v různých podobách, jako je selhávání ledvin, srdečně cévní choroby, mozkové mrtvice, infarkty atd. Stres zároveň spotřebovává v těle zásoby uloženého hořčíku, a to je další nežádoucí jev.
A co vaše imunita
Účinky macy červené jsou natolik výrazné, že mají vliv na celou řadu biochemických pochodů v těle, např. na imunitní systém. Chcete-li dobrý tip, jak se udržet svěží po celý rok, a to i bez nachlazení, chřipek a běžných respiračních chorob, vsaďte na adaptogenní rostliny, tedy třeba i na červenou Macu, a užívejte zároveň mrazem sušené ovoce s názvem Acerola, které má obrovské množství vitamínu C. Jak Acerola, tak i Maca vám podpoří přirozený imunitní systém na přírodní bázi, a to bez vedlejších účinků a samozřejmě s absencí různých chemikálií, jimiž se mnoho lidí „dopuje“ v syntetických lécích.
Menopauza
Červená Maca příznivě působí i proti projevům menopauzy (období přechodu). Nejen, že tlumí ony nepříjemné projevy, jako jsou návaly horka a noční pocení, bolesti hlavy, problémy se spánkem atp., ale také může menopauzu oddálit, a možná, že i zcela eliminovat. Adaptogenní rostlinky totiž přináší do organismu živiny, které mu schází z běžné konzumní stravy, a tak se také může stát, že pravidelné užívání adaptogenů vám prodlouží život a zmírní proces stárnutí, takže byste si pak klidně mohli i ve vysokém věku broukat skladbu od hudební skupiny Alphaville s názvem „Forever Young“.