Jízda autem nejen po našich silnicích nemusí být vždy příjemnou záležitostí. Čím déle jedete, tím větší je pravděpodobnost, že se setkáte s řidičem, který praktikuje agresivní a velmi nebezpečný styl jízdy. Potkat někoho takového je pak zkouškou nervů. Jak se projevují? Nejčastěji je poznáme podle toho, že často překračují maximální povolenou rychlost. Avšak pokud je na to nějakým způsobem upozorníte, budete mít problémy. Často vás totiž předjedou a následně velmi zpomalí a donutí vás, abyste jeli velmi pomalu. Dalším znakem je, že chtějí předjet každé vozidlo, které se před nimi objeví, a to bez ohledu na typ silnice či její stav. Díky tomu se pouštějí i do velmi riskantních manévrů, jako je předjíždějí v nepřehledném úseku, případně i tehdy, pokud vidí protijedoucí vůz.

 

téměř prázdná dálnice - pro agresivní řidiče ideální

 

Mnohdy také nedávají přednost, především tam, kde jsou situace poněkud nepřehledné, například na parkovištích supermarketů. Jsou často schopni vám vjet do cesty, ačkoliv byste to měli být vy, kdo má vyjet jako první. Že je tento styl jízdy velmi nebezpečný jak pro ně, tak i pro ostatní účastníky provozu asi není třeba zmiňovat. Nabízí se tedy otázka, proč to vlastně dělají. Co je vede k tomu, že riskují často nejen svůj život, ale i život svých spolucestujících?

 

tito řidiči představují problém i pro autobusy

 

Často je to potřeba si něco dokazovat. Tito lidé obvykle mají nízké sebevědomí a snaží se jej kompenzovat tím, že budou alespoň na silnici první. Díky tomu totiž získají pocit uspokojení, který jim jinak uniká. Ovšem problém je, že cena za to může být skutečně vysoká. Co tedy s tímto problémem? Vzhledem k jejich počtu je jasné, že klasické pokuty a odebírání bodů příliš nefunguje. Jediným řešením by byly pravidelné psychotesty, avšak i ty lze ošálit. Nehledě na to, že mnoho lidí by proti nim protestovalo, neboť by se báli, že o svůj řidičský průkaz přijdou. Nezbývá tedy, než abychom my ostatní jezdili skutečně opatrně. Nikdy totiž nemůžeme vědět, na koho na silnici narazíme.

Written by