Možná jste také zaregistrovali, s jakým úspěchem se ve společnosti šíří vlna retro. Mnohým z nás připomíná klidnější dobu a stává se, že když občas zaslechneme v rádiu nějakou známou skladbu, řekněme z osmdesátých let, naběhne nám z toho mráz po zádech a vybavíme si některé vzácné okamžiky z našeho mládí, které už se nikdy nevrátí, a rádi bychom je http://cinepur.cz/article.php%3Farticle%3D3535 prožili znovu, byť v trochu pozměněné podobě.

poslech hudby

Někteří nadšenci také právě proto ladí rozhlasové stanice, kde se hraje více takové hudby, ale je-li to příliš prokládáno reklamou či mluveným slovem, postrádá to onu atmosféru té doby. Zkrátka v osmdesátých letech vám nikdo z rádia neoznámil, že v Kauflandu je na slevě to a to, a že v Baumaxu je zrovna výprodej sádrokartonových desek. V té době žádný Baumax ani Kaufland v naší zemi neexistoval, a stejně tak ani sádrokarton. Chceme-li si navodit „Ducha“ té doby a prožít ji znovu alespoň v přítomném okamžiku, musíme využít MP3 downloader https://www.stahujvidea.cz/ a postahovat skladby, které nám osobně sednou, a s nimiž to bude ono.

retro styl

Hudbu si uložíme na počítač, na flash disk, na externí disk nebo mobilní telefon, což sice nebude tak zcela „košér“ v retro stylu, ale pustit si muziku do éteru už „košér“ bude. Pozveme k tomu přátele, přichystáme obložené chlebíčky třeba s plastovým táckem s cedulkou „Made in Czechoslovakia 1983“, který ukrýváme v kuchyni právě pro tyto účely, a již první tóny George Michaela a skupiny Wham, anebo Madonny a jejího titulu „True Blue“ anebo známého songu od Alphaville s názvem „Forever Young“ nás posadí do měkkého křesla s vědomím, že se v kalendáři právě píše srpen 1985, a že je nám zas těch krásných šestnáct let.

Co víc si přát? Snad jen omládnout podle motta té písně od Alphaville, kterou také nazpíval Karel Gott v podobném znění, aby nám připomněla, že retro styl není mrtvý, a že stále žije v srdcích těch, co jej milují.

Written by