Pokud jste se rozhodli, že je potřeba dodat vašemu interiéru novou atmosféru i nový design, určitě vás to bude stát nějakou tu přestavbu, renovaci či alespoň nový nábytek. Pokud tedy již vaši místnost, která má dostat nový kabát, za tímto účelem vyklidíte, myslete na to, že podlaha vždy udá atmosféru daného pokoje. Vyměňte tedy staré lino a koberce za novou podlahu. Vybírejte z nekonečných možností. Budete se řídit aktuálními trendy, funkčností či estetickými vlastnostmi?
nová podlaha v moderním bytě
Dlouhodobá investice
Pořízení nové podlahy je jistě nemalou investicí. To se vám však vykompenzuje tím, že kvalitní podlahy vydrží mnoho let, proto je to také investice dlouhodobá. Než však novou podlahu koupíte, promyslete si její výběr nejen z pohledu estetického či funkčního, ale také designového.
zajímavé parkety
Skvělý design
Na trhu je nepřeberné množství druhů materiálů, nejrůznějších barev, odstínů, vzorů a dekorů. Vybírat můžete například ze dřeva nebo laminátu s dřevěným dekorem, ekologických krytin, přírodních lin nebo vinylu. Každý materiál ještě k tomu nabízí buďto jednobarevný design, nebo mnoho odstínů i imitací, například dřeva, kamene či jiného povrchu. Vybrat si lze také z mnoha různých ornamentů a obrazců. Každá podlaha se pak designově hodí do vybrané místnosti podle vašeho vkusu, stačí jen zvolit ten správný motiv, odstín a barvu.
nevšední parketová podlaha
Světlá nebo tmavá?
Základem je prvotní rozhodnutí o odstínu podlahy. Pokud máte menší a tmavou místnost, volte raději světlejší odstíny, které prostor prosvětlí a pohledově zvětší. Doplnit ji pak můžete tmavším nábytkem či různými barevnými kombinacemi. Světlé barvy jsou vždy symbolem čistoty, klidu a rovnováhy. Stejný odstín podlahy a nábytku působí fádně a monotónně. Barva podlahy by proto měla být alespoň o dva odstíny světlejší. Tmavá podlaha může být velkou výzvou pro ty, kteří mají rádi kontrasty. Tu skvěle doplní světlé stěny i doplňky světlého odstínu.

Written by