I přes přísná silniční pravidla nehod na silnicích stále přibývá. A rostou také čísla o počtu lidí, kteří každý rok zaplatí za pohyb na silnici svým životem, ať už se jedná o řidiče automobilů anebo jejich oběti, které odnesly nepozornost řidiče. To vše by mělo být alarmující, a je na místě, aby za volant usedali opravdu jen ti, kteří umějí automobil dobře ovládat, postarají se o jeho kvalitní a spolehlivou výbavu, dokáží udržet nervy na uzdě a nepřeceňují své schopnosti. A také jsou ohleduplní vůči svému okolí.

ulice

Mnoho řidičů má totiž pocit, že když si koupí drahý výkonný automobil a mají v kapse řidičský průkaz, tak už nic jiného dělat nemusí. A tím méně berou ohledy na své okolí, a to je zásadní chyba.
Pro bezpečnou jízdu jsou samozřejmě zásadní schopnosti toho kterého řidiče. To, jak umí ovládat svůj automobil, zda dokáže předvídat, zda si umí zachovat chladnou hlavu.

Nicméně neméně důležitá je samozřejmě i kvalitní výbava automobilu, bez ohledu na to, o jak nový anebo drahý vůz se jedná. Pokud máte v pořádku vše, co je potřeba a umíte vozidlo dobře ovládat, pak i jízda v tom nejstarším voze může být pro vás a vaše okolí bezpečnější, než mladý řidič v drahém modelu.
Je toho mnoho, co je potřeba si při pohybu na silnici ohlídat, nicméně v žádném případě byste neměli zapomenout na kvalitní osvětlení.

reflektor

Musíte dobře vidět nejen za bílého dne, ale také v noci, za večerního šera a za svítání. A rozhodně to nevyřešíte jen tím, že se budete na silnicích pohybovat pouze v průběhu bílého dne. Stačí malá změna počasí a všude okolo může být i v pravé poledne tma jako v pytli. Třeba když se spustí prudký déšť anebo mlha. V takové situaci se vám velmi vyplatí sázka na kvalitní spolehlivé autožárovky osram nightbreaker h7, které vám nabízí ten nejlepší možný výkon. Ať už okolo vás bude panovat libovolná situace, nikdy vás nenechají na holičkách.

Written by