S největší pravděpodobností nejste právě vy lidmi, kteří by se živili zpracováním kovů. A to ne proto, že byste to snad nemohli dělat, ale prostě proto, že je u nás mnoho lidí a mnoho různých profesí, a je tak pochopitelné, že se vesměs živíme kdečím jiným.
Ale přesto jsou tu lidé, kteří se právě takové práci, tedy práci s kovem, věnují. Někdy profesně a někdy třeba i jenom ze záliby, někdy dejme tomu v továrně a jindy pro změnu v nějaké té dílně. Ale jedno mají i ti první, i ti druzí společné. A sice to, že aby mohli odvádět práci, která se v jejich případě očekává, potřebují k tomu patřičné vybavení. S kovem se totiž holýma rukama nic nenadělá, na vytvoření čehokoliv z kovu jenom pouhá lidská síla nestačí.
Když chce někdo vytvořit kovový výrobek, potřebuje různé nástroje a stroje. Protože je tento materiál kupříkladu nejednou třeba rozřezat na části. A jistě si domyslíte, jak těžko byste ho ‚porcovali‘ jenom holýma rukama. Zatímco když se pro tento účel použije pilový kotouč na kov, to už je něco docela jiného. S tím není problém zhostit se zmíněného úkolu na výbornou.
Ať už chceme řezat trubky, profily nebo jakékoliv jiné materiály, zvládneme to docela rychle, čistě a efektivně, a o to přece v dnešní době jde.
A kdybychom taková zařízení, stroje a nástroje na práci s kovem neměli? Pak bychom možná také nějaké ty kovové předměty používali, ale tyto by byly na úrovni nám všem dobře známé doby železné. Která je už dnes ale minulostí.
A takové pilové kotouče nemusíme my lidé využívat vlastně jenom ke zpracování kovu. Stejně dobrou službu nám mohou prokazovat třeba i při zpracování dřeva. A tak není divu, že je potkáme v leckterém z našich, a nejen našich podniků. A ať mají jakkoliv velké kotouče, ať jsou třeba jemnozubé a třeba hrubozubé, polohrubozubé, okružní nebo segmentové, jsme rádi, že je máme.