3D tisk nám umožňuje vyrábět opravdu úchvatné výrobky, které v praxi fungují. I nás máme společnosti, které nám takový produkt rádi vytisknu.

Výroba pomocí 3D tisku

Kde se dá využít?

Na tuto otázku se nedá přesně odpovědět, protože tato technologie má nespočet možností, které neustále přibývají. Klasikou je totiž tiskárna, které nahřívá plastové vlákno, jenž následně v malých vrstvách nanáší přesně na sebe, kdy vzniká výsledný produkt. Ovšem dnes už jsou takové tiskárny, jež dokonce tisknou domy či vyrábí jídlo, což už je opravdu vysoká úroveň. Když se. Vrátíme k těm klasických, tak ty produkují výrobky z plastu.

3D tisk

Tento materiál je dnes velmi používaný, protože je levný, dobře zpracovatelný, odolný proti vodě a mnoho dalších dobrých vlastností. Slušná 3D tiskárna nemá problém vytisknout mnohokrát součástek, ze kterých se složí výsledný celek. Ten může být dekorativní, ale také to může být funkční mechanismus, který bude sloužit v praxi. Samozřejmě nevydrží taková velká napětí jako kov, ale mnohdy opravdu bohatě postačí, a ještě k tomu se vyhneme třeba korozi a dalším problémům.

Nechte si produkt vytisknout

K získání výrobku z 3D tiskárny dokonce vůbec nepotřebujete žádnou tiskárnu, protože tisk můžete přenechat kompletně na specialistech, kteří se 3D tisku věnují spousty let. Mají k dispozici hned několik materiálu, přičemž každý má jiné vlastnosti, kdy se volí vždy ten nejvhodnější, aby požadovaný produkt měl dobré vlastnosti. Samozřejmostí tu jsou stroje na vyspělé úrovni, které se nedají srovnávat se zařízením za pár tisíc.

vytisknutý míček

Pokud je 3D tisk AZ3DVašim koníčkem a programuje v něm tak můžete celý model vytvořit sami a forma Vám jej přesně tak vytiskne. Na druhou stranu nemusíte být v tomto oboru znalý, protože si třeba řeknete, že chcete mít originální reklamní předměty pro svou společnost. V takovém případě stačí napsat nezávaznou poptávku, kde sdělíte Vaše přání a tato společnost Vám jej jistě splní. Čeká tu na Vás také příjemné jednání, férové ceny a rychlé dodání výrobku, kdy není problém ani s malou sérií.

Written by