Pěstování klíčků je skvělá zábava, kdy pozorujeme růst rostlinek. Ty obsahují spoustu tělu prospěšných látek, kterých si můžeme zajistit neustálý přísun.

Domácí pěstování klíčků

Snadná péče

Česko je národem, kde je velká komunita zahrádkářů, které činnost spojená a pěstováním na svém pozemku baví. Často to můžeme vidět u starších lidí, kteří si jezdí odpočinout na chatu či zahrádku a zde mají nějaké ty rostliny. Jsou dva zásadní důvody, proč se věnovat jejich pěstování. Tím prvním je pěstování pro užitek, kdy se například staráme o zeleninu, abychom si ji v době sklizně mohli utrhnout a hezky konzumovat.

rostliny na poli

Mnohdy to vyjde levněji než nákup v obyčejném obchodě, a navíc jsme u celého procesu pěstování byli, a proto víme, co jsme za přípravky používali. Takže ještě z ní získáme plno cenných látek a vitamínů, jenž rozhodně nejsou k zahození. Druhým důvodem je pěstování pro radost, k čemuž se náramně hodí okrasné rostliny. Některé druhy nádherně kvetou, což nemovitost či zahradu hezky oživí a my se můžeme kochat touto nádhernou. Samozřejmě můžeme tyto dva účely kombinovat, čehož využívá nespočet lidí.

Klíčení

Na dané místo musíme vždy zvolit vhodnou rostlinu, aby se jí dařilo a krásně rostla. Pokud nemáte žádný pozemek, kde byste mohli pěstovat rostliny venku, tak to vůbec ničemu nevadí, protože i byt může být obklopen přírodou. My se nyní zaměříme na pěstování klíčků, protože to je velmi snadné a zvládne jej naprosto každý. První krok po nákupu semínek třeba pro klíčení Mungo je jejich namočení do vody, protože začne proces klíčení, což je velmi důležité. Potom semínka zasadíme do zeminy, kdy můžeme využít truhlík, protože ten dáme snadno na parapety, kde na něj hezky svítí sluneční paprsky. Ze začátku je dobré truhlík spíše rosit, aby nám voda seminář nevyplavila směrem nahoru.

klíčení semínek

Potom už se stačí jen o rostliny starat a za chvíli budou velké, protože rostou skutečně velmi rychle. Dále prochází část konzumace, přičemž díky ní naše tělo získá spoustu prospěšných látek. Zase můžete zasadit nové klíčky, čímž získáte neustálý přísun těchto látek.

Written by