Trápí vás, že je váš byt nesladěný, nebo naopak sladěný až moc, že se vám zajídá koukat stále dokola na ty stejné barevné vzory, ale nevíte, po jakých designových kouscích sáhnout, aby váš byt opět prokoukl? Proutěnými doplňky se dá rozzářit nejeden obývací pokoj, veranda, ložnice, venkovní posezení, ale i prostírání u stolu! Podívejte se na TOP 3 tipy, které doplňky zvolit.
Předem si rozmyslete pouze barevnou paletu vašeho domova – ne každý odstín dřeva se hodí ke všemu. Světlé dřevo bude působit čistším nevinným dojmem, tmavé mže dodat osobitější a starobylejší ráz místnosti.
tkaná textura
1)      Vázy
Ať už vám na stole stojí malý petrklíč v květináči, anebo máte v domovní hale velký strom zasazený do obrovského vedra, jakmile květině pořídíte proutěný obleček, budete mít najednou z rostlin úplně nový pocit. Proutí dodá vašim rostlinám přírodnější dojem, jako by vlastně nerostly v bytě, ale někde venku divoce v buši. Proutěné květináče existují buď celé, nebo jen proutěné potahy na ně. Nemusíte tedy vyhazovat nic z nádob, ve kterých svoje květiny právě máte.
proutěná ošatka
2)      Plenty
Paravány jsou skvělé nejen k praktickému rozdělení prostoru, pokud nechcete mít v ložnici pracovní stůl hned na očích, ale i k barevnému doladění interiérů. Kromě klasického paravánu vám skvěle poslouží i bambusové závěsy, nebo plenty. Kromě otevřených úložných prostor mohou zahradit i terasu, aby vás u oběda venku nikdo nerušil. U venkovních posezení můžete mít z proutí spletený celý altán, ovšem dejte si pozor na deště. Proutí nepatří mezi nejlépe neprosakující materiály.
pletená ošatka
3)      Koberečky
Rohožky z proutí položené v předsíni u dveří jsou nejen úžasnou potěchou pro oko, ale i příjemné na nohy – po dlouhém dni na podpatkách oceníte drsnější masáž chodidel na proutěném podkladu. Navíc dodají bytu zemitější nádech, útulnost a pocit domova. Kromě koberečků je využijete i v kuchyni a jídelnách – především jako prostírání, nebo proutěnou dečku na konferenční stolky.

Written by