Moderní doba se vyznačuje i tím, že máme v některých oblastech mnoho možností výběru. Platí to samozřejmě i v oblasti jak interiérového, tak i exteriérového osvětlení. Dalo by se říci, že pro každý účel si můžeme zvolit ten nejvhodnější světelný zdroj. Jedním ze světel, které je v současné době hojně využíváno, je výbojka. A i ta má mnoho různých variant.

halogenové žárovky

  • Jistě každý z nás už viděl například neonové světlo, které nás má upozornit na nějaký noční podnik nebo i zajímavou akci.
  • I zde se jedná o výbojku.

Díky rozličným druhům plynů jsou i tyto světelné zdroje rozděleny podle toho, jak se využívají. Jejich použití je také dáno barvou světla, kterou daný plyn umožňuje. Velice zastoupené a využívané jsou halogenidové výbojky.

  • Tento světelný zdroj vzniká díky sloučení záření par rtuti s produkty, které vznikají při štěpení halogenidů.

Toto světlo našlo své využití zejména v oblasti shoplightingu. Mohou nám ale posvítit i v různých halách, výrobnách a průmyslových zařízeních. Jejich velkou výhodou je světlená výtěžnost a vysoký index podání barev.

Kupujte pouze kvalitu

Halogenidová výbojka je na světě už přes půl století. Využívá se především tam, kde se klade velký nárok na barevný efekt a kvalitu osvětlení. V některých městech se používá i pro osvětlení přechodů pro chodce a tím zvýšení bezpečnosti silničního provozu zejména v nočních hodinách.

halogeny

  • Aby se splnily veškeré požadavky na tento světelný zdroj, je nutné nakupovat pouze u kvalitních výrobců.
    • Své jméno na našem trhu získaly především značky Philips a Osram.

Z jejich výroby vyhází stovky produktů, které se vyznačují vysokou kvalitou. Přesto, že se jedná o špičkové výrobky, jejich cena je více než dostupná pro každého zákazníka. Je ale zapotřebí dávat pozor na levné napodobeniny, které nemají se značkou nic společného a kazí jen dobré jméno.

Written by