Jednou z částí našeho těla, která nejvíce trpí naším sedavým způsobem života, je bezpochyby naše páteř. Při sezení jsme často zkroucení, a záda zatěžujeme nerovnoměrně. Přitom právě problémy s páteří jsou často příčinou bolesti svalů, či špatného postoje. Breussova masáž je odpovědí na tyto problémy.
bolest v zádech
Metodu vyvinul rakouský lidový léčitel Rudolf Breuss, a spočívá v uvolnění prostorů mezi obratli. Právě stlačování obratlů na ploténku je totiž příčinou mnoha problémů, hlavně takzvaného housera či ischiasu. A jak vlastně masáž funguje? V první fázi masér, obvykle bez použití jakéhokoli oleje, páteř uvolní a protáhne, aby se všechny části prokrvily a vrátily do své přirozené pozice.Ve druhé části se pak za pomoci japonského papíru a třezalkového oleje vrací páteři její síla a energie.

Pokud váš masér věří v nadpřirozeno, pak ve druhé části se do páteře prostřednictví maséra vlévá nová síla a životní energie, zatímco skeptičtější jedinci přisuzují pozitivní efekty spíše skvělým vlastnostem třezalkového oleje. Výsledkem je každopádně krásně protažená a srovnaná páteř. Kromě těch, kdo mají problémy se zády, se páteř hodí i pro pacienty s pocity nervového přepětí nebo vyčerpání.

Právě páteří prochází naprostá většina nervů, a jejich citlivá stimulace může napomoci k opětovnému získání rovnováhy. Třezalka má navíc pozitivní efekt na krevní oběh, takže se vám zlepší cirkulace krve a tělo se celkově pročistí od toxinů. Z masáže budete odcházet odpočatí a s novou chutí do života. Jedinou situací, kdy se tak masáže nedoporučují, jsou lidé s alergií na třezalku či pacienti, kteří mají problémy s kostmi, kostní dření, či procházejí chemoterapií.         
 wellness masáž
A kam si na masáž zajít? Breussovu masážní metodu využívá stále více lidí, a tak jistě nebude problém najít někoho i ve vašem okolí. Zkuste internetové vyhledávání, nebo se poptejte ve svém centru masáží. Breussovu masáž vám nabídnou buď samostatně, nebo jako součást Dornovy metody.              
 

Written by