Patříte-li k milovníkům aktivní dovolené, kteří se musí neustále hýbat a neumíte-li si představit ani o prázdninách, že byste úplně vypnuli a jen tak leželi na pláži, tak se vám jistě bude hodit, když si s sebou na prázdniny budete moci vzít i jízdní kola. A ideální způsob, jak je přepravit na dlouhou vzdálenost je použít nosič jízdních kol na tažné zařízení. Když totiž máte jízdní kola umístěná za svým vozem na jeho tažném zařízení, tak je to z mnoha důvodů praktičtější a pohodlnější, než kdybyste je měli připevněná na střeše. A hned si popíšeme proč.

volant

Na dovolenou člověk zpravidla vyráží do neznámého terénu, třeba někam do zahraničí, takže na něj čeká poměrně dlouhá cesta. Nicméně i kdybyste nejeli na úplně neznámé místo, ale tam, kam se rok, co rok či čas od času vracíte, tak jistě danou trasu neznáte https://www.prozeny.cz/clanek/proti-mrtvici-senilite-i-impotenci-aneb-bylinky-dlouhovekosti-ktere-zatim-neznate-40972natolik zpaměti, že byste přesně věděli, kde vás, co čeká. Vždyť i dopravní předpisy či dopravní značení se mohou změnit. A konec konců, i na notoricky známé cestě člověk občas na něco zapomene – právě proto, že si je tolik jistý znalostí své trasy, takže pak nedává dobrý pozor. Takže ve všech těchto případech není těžké snadno spadnout do pasti.

Třeba tak, že s nákladem jízdních kol na střeše vjedete pod nízký most. A člověku na místo hezké dovolené zbydou leda tak oči pro pláč, protože silný náraz do mostu způsobí, že vaše bicykly budou pro další jízdu naprosto nepoužitelné. Na to se můžete spolehnout. Ovšem pokud si kola umístíte za auto, tak se něčím podobným trápit nemusíte.

kola

A navíc je to praktické i z jiných důvodů. Třeba proto, že nemusíte bicykly zvedat do velké výšky, což ne každý zvládne. Anebo proto, že je máte kdykoli po ruce a můžete je tak velice rychle použít i upevnit zpět do stojanu.
Zkrátka se jedná o velice praktický způsob přepravy jízdních kol, který jistě oceníte, ať už s nimi pojedete kamkoli.

Written by