Pokud se nechcete příští léto zase doma potit až za ušima a zároveň nemáte chuť ani náladu chodit na nejbližší plovárnu, kupte si domů bazén. Dnes to není ani zdaleka tak drahé jako to bývalo v minulosti. A nemusíte podnikat ani žádné stavební práce. Stačí si koupit nadzemní typ, který, pravda, nepatří mezi největší, ale k tomu, abyste se v parném dni dostatečně zchladili, stačí více než dost. Tato nádrž s vodou však není pouze o zábavě a úlevě v horkých dnech, ale rovněž jsou s tím spojené i starosti.Bazén u monumentu.jpg

Mezi ty nejdůležitější je rozhodně starost o vodu. Ta by totiž měla být ve dne i v noci dostatečně čistá k tomu, abyste se v ní mohli bezpečně a bez nejmenších obav koupat. A to není samozřejmě. Naštěstí je dnes výběr rozličných chemických přípravků poměrně bohatý, dokonce natolik, že je někdy problém si vybrat ten správný.

Který zvolit?

Zvolit si tu pravou bazénovou chemii techneco.cz může být trochu oříšek, ale s trochou přemýšlení se to dá. Základním prostředkem, který se používá k čištění bazénové vody je chlór. Jedná se o zdaleka nejoblíbenější dezinfekci. Je populární nejen u majitelů menších zahradních vodních ploch, ale standardně je využívají také provozovatelé veřejných koupališť, a to jak krytých, tak i venkovních.

Nechcete-li chlór, můžete si vybrat alternativu, třeba ve formě aktivního kyslíku. Tyto přípravky mají tu výhodu, že jsou prostě jakékoliv vůně nebo zápachu, takže ani nepoznáte, že nějaký rozpuštěný kyslík ve vodě je. Oproti chlóru jsou však kyslíkové preparáty přeci jen o něco dražší a je navíc nutné používat je ve větším množstvím, jinak nemají kýžený efekt.Žena u bazénu.jpg

Třetím do party může být mořská sůl, která je vhodná i pro lidi, kteří mají potíže s některými kožními chorobami, typicky s lupenkou. Stačí jen připojit vhodnou solonizační jednotku a máte koupání jako v lázních, ovšem za nemalé peníze. Samotná jednotka je dost drahá a sůl rovněž není úplně zadarmo.

Written by