Ačkoliv se říká, že peníze nejsou všechno, rozhodně nelze popřít, že je potřebujeme. A čím více jich máme, tím lépe. V některých případech se však stane, že jich nemáme dostatek na to, abychom si koupili to, co chceme či dokonce potřebujeme.

V takovém případě si můžeme vzít půjčku. To je také zdaleka nejjednodušší a nejčastější řešení, i když ani ono není bez chyby. Je totiž nutné si uvědomit, že půjčené peníze budeme muset splatit.

Přesto si je bere mnoho lidí, a poskytovatelé tak nabízí mnoho druhů, které se většinou liší pouze svými podmínkami. Jedním z nich je pak i úvěr zajištěný nemovitostí https://lightfinance.cz/uver-se-zastavou-nemovitosti/. Ten funguje poměrně jednoduše – nemusíte dokládat svůj příjem, ani nebudete prověřováni v registru dlužníků, avšak na druhou stranu, pokud nebudete svůj dluh splácet, přijdete o svůj dům.

podpis smlouvy o půjčce

Je jasné, že tento typ půjčky je poměrně oblíbený. Bohužel, často o něj nežádají ti lidé, pro které je určena. Obvyklými žadateli jsou totiž osoby s nízkým příjmem, kteří na jiný typ nedosáhnou. Ti mají následně problém se splácením, až nakonec dojde k tomu, že přijdou o střechu nad hlavou.

To samozřejmě vede ke špatné pověsti tohoto typu půjčky, ačkoliv ideálním klientem je někdo úplně jiný. Tím je osoba, která má dostatek peněz, avšak z nějakého důvodu nechce svůj příjem dokládat. Půjčené peníze pak použije na investování, čímž je znásobí a zvýší tak svůj majetek. Po celou dobu tak nebude v nebezpečí, že o nemovitost, kterou dal v zástavu, přijde.

dávání domu v zástavu

Můžeme se samozřejmě ptát, proč tedy půjčují peníze klientům, kteří evidentně na splácení nemají. Odpověď je, že poskytovatel své peníze dostane zpět tak či tak, takže je mu v podstatě jedno, zda bude splácet, či nikoliv.

I to je důvod zamyslet se nad tím, zda je půjčka skutečně tím nejlepším řešením našich problémů, zvláště v dlouhodobém horizontu. Je totiž pravděpodobné, že ceny v následující době prudce vzrostou a finanční situace nás všech se zhorší. A to rozhodně není ideální doba na to dělat si další dluhy.

Written by