Každý člověk potřebuje peníze. Spotřebitel k tomu, aby si za ně kupoval to, co je mu zapotřebí, podnikatel pak navíc i k tomu, aby s jejich pomocí udržoval v chodu své podnikání, jež se bez investic zpravidla rovněž neobejde. Jenže ani při sebevětší potřebě peníze mít není nikdy jisté, že je člověk také dokáže v dostatečném množství vydělat. Protože štěstí je vrtkavé, a ne vždy přeje tomu, kdo to potřebuje.

A když si někdo někdy nedokáže vydělat peníze v takovém množství, aby jimi uspokojivě pokryl své potřeby? Pak je často žádoucí si to, co schází, aspoň od někoho půjčit.

mince centy

Ovšem získat půjčku nebývá velice často ani trochu jednoduché. Je při tom totiž potřeba splnit všechny podmínky, jež oslovená finanční instituce klade. Tedy je obvykle nutno mít hodně vysoké příjmy, čisté registry dlužníků, ale i další předpoklady. To je nutné, má-li se se žádostí o půjčku uspět.

A co ti, kteří požadovaná kritéria nesplní? Ti obvykle odcházejí z banky s nepořízenou. A aby si i oni sehnali tolik potřebnou finanční výpomoc, měli by to zkusit ještě u nebankovní společnosti. Protože třeba taková nebankovní hypotéka se sežene nejednou i v případě, kdy není žadatel zrovna dokonalý. Nemusí tu vadit poměrně skoupé příjmy, problémem nemusí být ani záznamy v registrech dlužníků, ani hrozící exekuce.

EU bankovky

I když ani u nebankovních hypoték není jejich poskytnutí naprostá formalita. Aby žadatel uspěl zde, musí mít z čeho splácet, a také musí mít nemovitost odpovídající hodnoty, kterou by se u podobné hypotéky ručilo.

Ale nemovitost má u nás přece kdekdo a aspoň nějaký příjem taky. A proto je získání takové hypotéky obvykle snadné. A zvládne to i ten, kdo má záznamy v registrech dlužníků, exekuce a podobně.

A tak si ti, kdo se obrátí na nebankovní sektor, snadno a rychle polepší. Než se nadějí, mají ony vytoužené peníze navíc k dispozici. Výhodně a na dlouho.

Written by