Vydejte se do sekáče

Možná máte pocit, že second handy nejsou nic pro vás. Nepředstavujte si je však jako špinavé obchůdky plné na sobě se vršícího oblečení, kterým se budete muset prohrabat. Ano, i takové second handy jsou, avšak je i spoustu jiných, kde můžete objevit skvělé kousky za úžasnou cenu. Dnes již existují i tematické sekáče, například s vintage módou nebo módou sedmdesátých či osmdesátých let. Můžete také navštívit outlety, kde je oblečení o něco dražší než v second handech, ale většinou bývá v opravdu dobrém stavu, často ještě s visačkou a najdete tu taktéž luxusní kousky. A navíc můžete mít dobrý pocit, že jste udělali něco pro planetu, protože kupovat oblečení z druhé ruky je značně ekologické.

Sekáč

Soustřeďte se na doplňky

Pokud máte šatník plný základních kousků oblečení a nepotrpíte si na nejnovější trendy, které za chvíli nahradí jiné, vůbec nevadí. Můžete se totiž vyřídit na doplňcích. Pokud rádi nosíte outfity v černé barvě, nebo v odstínech bílé a béžové, zkuste rozbít tlumenost barev barevným obutím či kabelko. Nebojte se ani doplňků jako jsou šátky, šály, různé čepice nebo klobouky. Skvěle vypadají například dámské kravaty k jednoduchým košilím, či stužky uvázané pod límečkem. Službu udělá i výrazný pásek, či tenký, kterým můžete zvýraznit svůj pas. Nosíte ráda šaty? Pak se nebojte vyzkoušet barevné či různě vzorované punčocháče. Fantazii se meze nekladou.

Originální šperky

Šperky dokážou podtrhnout každý outfit, nebo ho dostat na vyšší úroveň. Ať už si potrpíte na jemné zdobení, či výrazné šperky, nebojte se být originální. Šperky můžete vyjádřit svou osobnost, náladu nebo znázornit to, co máte rádi. Vyzkoušejte například hand made náhrdelníky, výrazné brože, které vypadají skvěle na sakách a svetřících, či designové prsteny.

Doplňky

Nakonec je ale nejdůležitější to, abyste se ve svém outfitu cítili dobře vy. Pamatujte si, že byste se měli oblékat tak, abyste se líbili sami sobě, a ne jenom druhým. Správně vytvořený outfit, který vám bude pohodlný a budete se v něm připadat dobře, vám pozvedne sebevědomí. A zdravá dávka sebevědomí je ta nejkrásnější ozdoba každého z nás, stejně jako zářivý úsměv.

Written by