Neodtékající voda ze dřezu nebo z vany – v tomto směru bychom mohli rozdělit populaci v České republice do dvou skupin. V té první se nachází ti, co se alespoň pokusí vlastními silami demontovat sifon a vyčistit jej, nebo alespoň použít chemická či bakteriální čistidla a závadu odstranit tímto způsobem. Ne vždy se to daří, protože odpady mohou být zanesené velmi silnou vrstvou tmavého slizu, anebo v nich mohou být větší neprůchodné kusy, co vytvářejí zátku. Dalším důvodem je velmi nepříjemný zápach, který provází každý proces demontáže odpadových armatur. Jsou lidé, co to neustojí, zvedá se jim žaludek a někdy mohou i zvracet. Je-li toto i váš případ, přizvěte si na čištění odpadů raději profesionály. Ti je mohou nejen důkladně vyčistit, ale i monitorovat kamerovým systémem a odhalit případné defekty.

instalatér na toaletách

Ucpaný záchod – ještě horší situace nastávají na toaletách, jistě není nutné popisovat, jak nepříjemný je zápach, který se šíří ze záchodové mísy, zaplněné až po okraj neodtékající smrdutou břečkou. V takovém případě není instalatérům co závidět, ti jsou však na takovéto situace předem připravení a mají nachystané postupy, které ve velmi krátké době problém odstraní. Neodtékající odpad z toalety mnohdy signalizuje zanesenou kanalizaci, nestává se to sice často, ale vyloučit to nikdy nelze.

vodovodní potrubí

Kanalizace – když je problém až v kanalizaci, je přivolání instalatérů v Praze nezbytné. Domácí kutil na takovéto situace nestačí se svým amatérským vybavením, zde je zapotřebí využít speciální techniku, která pomocí tlakové vody nebo mechanických fréz prorazí neprůchodné stěny kanalizace. Ptáte se, jak je možné, že se ucpe i kanalizace, vždyť je přece poměrně mohutná a v kanalizačním potrubí jsou značné rezervy? Máte pravdu, ale do hry tu vstupují faktory, které mohou vytvořit neprůchodný blok, jsou to například naplavené bahno, drobný štěrk i větší kameny, kartonový papír, plastové láhve a sáčky, fólie nebo pytle, textilie, kusy obuvi a také prorůstající kořeny keřů a stromů, které se dovnitř kanalizačního potrubí dostanou skrze štěrbiny poškozených (prasklých) částí potrubí.

Written by