Řeřicha, která je svým vzrůstem skutečně malá a dosahuje výšky jak snad školní pravítko do penálu, tak ta skutečně nemá s řeřichou setou mnoho společného. Ačkoliv obě dvě se skvěle hodí do naší kuchyně, kdy přece jenom pokrmům dodají tu správnou chuť a také vůni. Řeřicha peruánská získala i trochu jiný český název a je zcela možné, že více bude známá pod označením Maca. Roste klidně i v drsných podmínkách a neuškodí jí ani žádná nepřízeň počasí. Pokud bychom chtěli získat její blahodárný léčebný poklad, tak bychom museli rostlinku vytrhnout a získat její bulvu. Nebo to udělat daleko jednodušeji a navštívit místa, kde se prodává již ve zpracovaném stavu v podobě sušeného prášku, kapslí či jiné podoby. Je pravdou, že s takto zakoupeným produktem si ji splést nemůžeme.

maka

Ženy, tohle stojí za pozornost

Každá jednou dojde do věku, kdy jí na dveře zaklepá hormonální změna. Teď přirozeně je na mysli spíše věková skupina kolem padesáti let, kdy se žena musí vyrovnat a také tak trochu poprat s menopauzou. Přestože se maca spíše preferovala jako mužské afrodiziakum, tak má právě skvělé účinky v léčbě hormonální nerovnováhy, ale také i menstruačních poruch nebo dokonce chronického únavového syndromu. V podstatě v době menopauzy skvěle dokáže vyrovnat hladinu hormonů, čímž sníží frekvenci a intenzitu návalů horka, která jsou specifickým doplňkem. Ale bojuje statečně i proti úzkosti, depresi a sexuální dysfunkci, což jsou všechno klasické projevy tohoto období. To ovšem nejsou všechny její pozitivní účinky.

maca

Jak ji nejlépe užívat?

Tak rozhodně se vyplatí investovat do prvotřídní kvality. Ale je také pravdou, že ne každému může přijít k chuti. Ona totiž v těch nejlepších případech chutná jako oříšky, což je super, ale také někdo v ní může vnímat chuť klasické trávy, což zase není moc příznivé. Nejlepší jsou přirozeně tobolky, které se zapijí, a nemusíme řešit nic jiného. V dalším případě si ji lze přidat do pokrmu, například do smoothie. Tím se využijí její léčebné látky maximálně a vyhneme se dalším problémům, jak ji pozřít.

Written by